Piwniczna Piątka

 • Piwniczna Piątka
 • Piwniczna Piątka
 • Piwniczna Piątka
 • Piwniczna Piątka
 • Płeć: Miot, 11 miesięcy
 • Ogłoszenie: 9930
 • Miasto: Poznań (wielkopolskie)
 • Opiekun: Fundacja Koci Pazur
 • Osoba kontaktowa: fundacja@kocipazur.org; adopcje@kocipazur.org
 • Numer telefonu: 502 111 279
 • Imię: Kardamon, Pikuś, Pysio, Nutka,
 • Po kastracji
 • Aktualne szczepienia

To czwórka radosnych, żywiołowych kociąt, cieszących się życiem – choć od śmierci dzieliły je milimetry. Maluszki dostały od losu drugą szansę na życie - przechorowały panleukopenię, jedną z najgroźniejszych kocich chorób. Czas, kiedy martwiliśmy się, czy koteczki przeżyją, na szczęście już minął. Malce są w coraz lepszej formie, mają wspaniały apetyt, dużo chęci do szaleństw i zabaw. Weterynarze chwalą ich postępy i coraz lepsze wyniki badań. Niestety obecnie jedynym domem, jaki możemy zaoferować maluchom jest klatka w ciemnej, ciasnej piwnicy. Piwnicy, w której nie ma miejsca na bieganie, skakanie, poznawanie świata…

Kardamon

Prawdziwy czarno-biały wulkan energii. Kocha zabawę, chlapanie wodą z miseczki, zaczepianie swojego braciszka Mroczka. Podobnie jak rodzeństwo jest przyjazny dla człowieka, zwłaszcza że ten przynosi ze sobą przeróżne przysmaki, które znikają w paszczy Kardamonka w rekordowym tempie. Kardamon chciałby mieć okazję pobiegać na większej przestrzeni, niż tylko z jednego końca klatki na drugi. Chciałby także oglądać ptaki przez okno, upolować wędkę z piórkami i gonić piłeczkę. Czy jego marzenia mają szansę się spełnić?

Pikuś

Pikuś stanowi odważniejszą połowę muzycznego duetu, który rozpoczyna koncert za każdym razem, gdy ujrzą człowieka który mógłby napełnić ich bezdenne żołądki. Kiedy już nieco się naje, rozpoczyna harce – kociak nie ma wysokich wymagań, za wspaniałą zabawkę uznaje kawałek kartonu lub ogon Nutki. Pikuś jest również wielkim odkrywcą – bardzo chciałby dowiedzieć się, co ciekawego może napotkać poza doskonale już poznaną klatką. Wielokrotnie próbował wyruszyć w podróż i odkrywać świat, jednak za każdym razem jego wysiłki są niweczone przez rękę człowieka, która wkłada do z powrotem do klatki. Pikuś jednak nie obraża się, lecz liczy że któregoś dnia pozna nowe miejsce, które będzie mógł nazwać swoim domem.

Pysio

Bardziej nieśmiały z dwójki śpiewaków o czarnym futrze. Podobnie jak dla Pikusia, dla Pysia najważniejsze jest napełnienie swojego brzuszka. Kiedy już jest najedzony i szczęśliwy, ma ochotę przede wszystkim na zabawę z rodzeństwem. Wspina się po klatce, zagląda wszędzie, gdzie uda mu się wetknąć czarny nosek. Póki co nie bardzo wie, do czego poza karmieniem właściwie potrzebny jest człowiek – jednak wzięty na ręce i przytulony zaczyna słodko mruczeć, zatem niedługo zapewne sam zacznie tęsknić za takimi pieszczotami. Czy znajdzie własnego człowieka, który mu je zapewni?

Nutka

Słodkie maleństwo, najdrobniejsze z całej piwnicznej ekipy, jedyna dziewczynka. Prawdopodobnie nie jest spokrewniona w pozostałymi kociakami. Jednak wbrew pozorom, najmniejsza Nutka wcale nie jest najsłabsza i nieporadna. Kiedy w klatce pojawia się miska z jedzeniem, Nutka z łatwością rozpycha się między Pysiem i Pikusiem i zjada swoją część. Nie pozwala większym kolegom odsunąć się na bok, a kiedy ci próbują to zrobić, potrafi nawet cichutko warknąć w obronie swoich racji żywieniowych. Nutka lubi wspinać się po szczebelkach klatki i spadać z niej w różnorodne miejsca – do kuwety, do miski z wodą, na kolegów. Ze względu na długotrwałą hospitalizację, Nutka jest nieco nieufna wobec człowieka, jednak nie jest w żaden sposób agresywna i podoba jej się, kiedy jest miziana.

Eksportuj ogłoszenie Eksportuj ogłoszenie Pobierz PDF Pobierz ZIP


Skontaktuj się z opiekunem
Powiadom znajomego

Zaloguj się by zgłosić nieprawidłowości w ogłoszeniu.
Ogłoszenie ważne do dnia: 26.07.2018.
Odsłon strony ogłoszenia: 400.
Numer ogłoszenia: 9930.